5 możliwych do zastosowania strategii poprawy lokalnego doświadczenia klientów na dużą skalę

Podnieś poziom obsługi klienta i zoptymalizuj ścieżkę sprzedaży dzięki tym 5 praktycznym strategiom dla Twojej firmy. Customer experience (CX) to coś więcej niż tylko modne hasło – to on kształtuje wrażenie klienta o Twojej marce i to, jak rozmawiają o Tobie ze swoimi przyjaciółmi, rodziną i partnerami biznesowymi. Ale kiedy myślisz o skalowaniu swoich wysiłków CX i optymalizacji lokalnego doświadczenia , możesz się zastanawiać – od czego zacząć?

 

Jeśli chodzi o myślenie o swoim CX, warto wziąć pod uwagę:

 • Wizytówki firm lokalnych, takie jak profil Twojej firmy w Google lub miejsce w Mapach Apple.
 • Recenzje online.
 • Łatwość realizacji transakcji.
 • Kanały obsługi klienta.
 • Łatwość marketingu szeptanego.
CX ma duży wpływ

Biorąc pod uwagę wszystkie te czynniki, skąd wiesz, że aktualizacja obsługi klienta będzie tego warta? Dane mówią, że warto poświęcić trochę czasu na aktualizację CX. W rzeczywistości 94% konsumentów twierdzi, że zła recenzja przekonała ich do całkowitego unikania biznesu – a to tylko jeden wielki obszar poprawy. Co by było, gdybyśmy nauczyli Cię, jak poprawić wszystkie obszary obsługi klienta? Dzisiaj omówimy pięć sposobów na łatwe poprawienie doświadczeń klientów i zwiększenie zysków firmy na dużą skalę. Ale najpierw porozmawiajmy o tym, dlaczego chcesz ulepszyć to doświadczenie.

W jaki sposób poprawa obsługi klienta pomoże poprawić moją sprzedaż?

Twoi potencjalni klienci mają oczekiwania, zanim odkryją Twój sklep w Google, dlatego ważne jest, aby Twoja marka odpowiadała ich potrzebom. W rzeczywistości budowanie pozytywnego doświadczenia klienta zaczyna się w momencie wyszukiwania Twojego produktu lub usługi. Następnie rozciąga się od poruszania się po witrynie, przez zakupy w sklepie lub online, po możliwości posprzedażowe i pozostawienie recenzji.

Jakie obszary podróży zakupowej pomagają wpłynąć na zakupy klienta?

CX ma duży wpływ na to, czy ktoś kupuje produkt lub usługę od Twojej firmy. I zaczyna się w momencie, gdy klient dowiaduje się o Twojej firmie i przechodzi przez pięć pełnych faz:

 1. Faza świadomości : Twój przyszły klient ma problem i szuka rozwiązania. Może się tak zdarzyć, gdy wyszukiwarka Google szuka produktu lub usługi, a potencjalny klient może zostać przekonany do sprawdzenia Twojej firmy za pośrednictwem wpisu o Twojej firmie lokalnej .
 2. Faza rozważania : Twój potencjalny klient rozważy kilka opcji, określając, czy Twoja firma najlepiej spełni jego potrzeby. Mogą czytać recenzje online , aby pomóc im w podjęciu tej decyzji, dlatego ważne jest, aby upewnić się, że Twoje opinie są atrakcyjne.
 3. Faza zakupu/decyzji : w tej fazie odwiedzający Twoją witrynę staje się Twoim klientem.
 4. Faza utrzymania : Twoja firma nadal buduje relacje z klientem, aby przekształcić go w lojalnych klientów. Możesz to zrobić za pomocą marketingu e-mailowego, dostosowanych rabatów, cyfrowych opinii i nie tylko.
 5. Faza rzecznictwa : jeśli Twoja firma zapewnia wyjątkową CX, klienci mogą czuć się skłonni do popierania firmy za pomocą marketingu szeptanego lub wystawienia pozytywnej recenzji.

Postrzeganie klientów kształtuje się na każdym etapie podróży klienta, dlatego CX musi stać się najwyższym priorytetem dla wszystkich firm we wszystkich branżach. Wiemy, że wydaje się, że to dużo, dlatego chcemy skupić się na skalowalności – jak łatwo wdrożyć te aktualizacje przy minimalnym nakładzie pracy lub przepustowości? Jakie strategie możesz wdrożyć, aby ułatwić Tobie i Twojemu zespołowi te pozytywne zmiany? Oto pięć naszych ulubionych, praktycznych strategii dostarczania niezrównanej usługi, która zwiększa lojalność klientów i prowadzi do poparcia klienta po sprzedaży.

Strategia 1: Zoptymalizuj wyszukiwanie lokalne dzięki poprawnym informacjom

Najpierw zastanówmy się, jak potencjalny klient znajduje Twoją markę w fazie świadomości. Jeśli chodzi o konsumentów, którzy nie są zaznajomieni z Twoją marką, ich cyfrowa podróż rozpoczyna się w momencie przeprowadzenia wyszukiwania.

 

Gdy po raz pierwszy widzą Cię w SERP, znajdują wizytówkę Twojej firmy, która zawiera co najmniej:

 • Nazwa firmy.
 • Adres zamieszkania.
 • Numer telefonu.
 • Inne istotne informacje.

 

Oczekują, że informacje będą poprawne. Jak drażniące byłoby, gdyby klient próbował zadzwonić tylko po to, by dowiedzieć się, że zły numer sprawia wrażenie, jakby Twoja firma już nie prowadziła działalności? Jeśli wizytówka Twojej firmy zawiera tylko jedną niedokładną informację, ryzykujesz od samego początku złe doświadczenia klientów.

 

55% konsumentów twierdzi, że niedokładny lub brakujący link do witryny irytuje ich najbardziej podczas wyszukiwania firmy w Internecie, a kolejne 50% twierdzi, że najbardziej frustruje ich nieprawidłowy lub brakujący numer telefonu. Dlatego bardzo ważne jest, aby zdusić problemy w fazie świadomości w zarodku, upewniając się, że każda informacja w profilu Twojej firmy jest poprawna.

Jakie dokładne informacje powinien zawierać mój profil firmy w Google?

Upewnij się przynajmniej, że następujące pola profilu firmy Google są aktualne dla każdej z Twoich wizytówek:

 • Nazwa firmy.
 • Kategoria podstawowa.
 • Opis firmy.
 • Adres zamieszkania.
 • Numer telefonu.
 •  Godziny
 • Link do strony.
 •  Atrybuty

Jak łatwo wprowadzić te ulepszenia na dużą skalę?

Chociaż możesz ręcznie aktualizować te informacje w wielu wyszukiwarkach, mamy prostszy sposób. Zarządzanie ofertami lokalnymi jest integralnym elementem każdej strategii obsługi klienta. Może pomóc wyeliminować błędne informacje i zapewnić dokładne i aktualne informacje w całym ekosystemie wyszukiwania. Dzięki temu za każdym razem, gdy klient szuka Twojej firmy, niezależnie od lokalizacji, znajdzie właściwy sposób, by do Ciebie dotrzeć lub znaleźć. Gwarantuje to, że nigdy nie przegapisz potencjalnej sprzedaży i pomaga Twojej firmie budować pozytywne doświadczenia od samego początku.

 

Strategia 2: Płynnie zapewniaj szybką, wyjątkową obsługę klienta

Zarządzanie doświadczeniem klienta to zaspokajanie potrzeb klienta w dowolnym miejscu i czasie. Obejmuje to czas spędzony w fazie odkrywania, kiedy potencjalni klienci decydują, czy powinni dokonać zakupu w Twojej firmie. Na tym etapie kupujący mogą skontaktować się z zespołem obsługi klienta, jeśli mają pytania. Twoje centrum kontaktowe musi być uzbrojone w narzędzia potrzebne do odpowiadania na pytania klientów tak szybko i skutecznie, jak to możliwe.

Prawie połowa wszystkich klientów ( 46% ) oczekuje, że firmy odpowiedzą szybciej niż 4 godziny po zadaniu pytania. Dodatkowo 12% oczekuje odpowiedzi w ciągu 15 minut lub mniej.

 

Jakich platform powinienem użyć, aby umożliwić szybkie odpowiedzi na pytania klientów?

Każdy indywidualny klient ma ulubioną metodę dotarcia do firmy. Twoja strategia polega na tym, aby być w każdym miejscu, w którym Twoi klienci chcą Cię zobaczyć. Rozważ uaktualnienie, aby komunikować się z klientami za pośrednictwem:

 •  
 • Formularze kontaktowe.
 • Pytania i odpowiedzi Google.
 • Wiadomości Google.
 • Twoje kanały mediów społecznościowych.

 

Kluczem do sukcesu jest być gotowym do szybkiej odpowiedzi na każdej dostępnej platformie. Twój zespół obsługi klienta musi być przygotowany na udzielenie odpowiedzi. I szybko. Jeśli czekasz z odpowiedzią na pytania lub wątpliwości klientów, ryzykujesz, że nie spełnisz ich oczekiwań, a co za tym idzie, zwrócą się oni do konkurencji w celu zaspokojenia ich potrzeb. Naszym ulubionym sposobem na zmniejszenie liczby pytań klientów jest zmniejszenie tarcia podczas procesu zakupowego. To prowadzi nas do kolejnego sposobu skalowania CX.

Strategia 3: Stwórz bezproblemowe zakupy

Optymalizacja wizytówek firmy i kanałów komunikacji to tylko pierwszy krok w kierunku budowania pozytywnych doświadczeń klientów. Następnie będziesz chciał stworzyć płynną konwersję. Niezależnie od tego, czy chcesz, aby Twoi klienci umawiali się na spotkanie, tworzyli rezerwację, poprosili o wycenę, pojechali do fizycznej lokalizacji lub dokonali zakupu online, Twoi potencjalni klienci nie chcą napotkać żadnych trudności podczas realizacji pożądanej konwersji.

 

Jak zmniejszyć liczbę pytań i poprawić konwersje?

Oto kilka sposobów na zapewnienie, że interakcje klientów z Twoją firmą prowadzą do większej sprzedaży:

 • Upewnij się, że wszystkie wezwania do działania we wpisach o Twojej firmie prowadzą do właściwych stron docelowych , niezależnie od tego, czy jest to link do umówienia spotkania, czy link do strony docelowej Twojej lokalizacji.
 • Zadbaj, aby proces realizacji transakcji był krótki i prosty. Przeciętny przepływ kasy ma długość 5,2 kroku i 11,8 pól formularza.
 • Zoptymalizuj projekt swojej strony internetowej. Unikaj zbyt dużej ilości tekstu i bałaganu, a Twoje wezwanie do działania powinno być widoczne.
 • Popraw szybkość swojej witryny. Od dawna jest to ważne dla Google, tak bardzo, że mogą one karać witryny o niskiej prędkości witryny. Ma to również negatywny wpływ na ogólne wrażenia klientów.
 • Zmniejsz liczbę wymagań, aby dokonać zakupu. Klienci nie powinni przeskakiwać przez obręcze, aby kupić od Ciebie. Na przykład powinni mieć możliwość założenia konta lub realizacji transakcji jako gość. Jeśli jedyną opcją jest utworzenie konta, użytkownik końcowy może uznać to za czasochłonne i uciążliwe i porzucić koszyk.

 

Strategia 4: Poprawa utrzymania klientów

Gdy klient dokona zakupu, zarządzanie doświadczeniami klienta na tym się nie kończy. Teraz Twoja firma może przekształcić Twoich nowych klientów w długoterminowych lojalnych klientów.

 

Jak firmy B2C mogą poprawić retencję klientów?

W przypadku firm B2C może to oznaczać budowanie relacji z klientami poprzez wysyłanie ukierunkowanych e-maili marketingowych i ofert na podstawie ich wcześniejszej historii wyszukiwania i zakupów. Możesz też zachęcić klienta do dołączenia do programu lojalnościowego.

 

Jak firmy B2B mogą poprawić retencję klientów?

Dla firm B2B może to oznaczać zapewnienie dogłębnego szkolenia produktowego, najwyższej jakości stałego wsparcia, regularnych odpraw i jasnej komunikacji, gdy produkty są ulepszane w celu zmniejszenia ryzyka odejścia klientów.

Strategia 5: Ułatw klientom wystawianie recenzji i opinii

Jeśli Twoja firma zapewnia klientom pozytywne doświadczenia, klienci mogą czuć się skłonni do wystawiania pozytywnych opinii. Zamieniając bazę klientów w lojalnych zwolenników, zwiększasz zdolność swojej firmy do zatrzymywania obecnych klientów i zdobywania nowych. Twoi lojalni zwolennicy lub rzecznicy klientów chętniej wystawią pozytywną opinię o Twojej firmie i podzielą się swoimi doświadczeniami z przyjaciółmi, utrwalając marketing szeptany.

 

W jaki sposób opinie i recenzje mogą pomóc mojej firmie?

Informacje zwrotne pozwalają Twojej firmie ocenić satysfakcję klientów lub zidentyfikować obszary wymagające poprawy. Pomaga również określić typowe motywy, takie jak brak dostępnych metod płatności lub problemy z obsługą klienta.

 

Jak mogę łatwo uzyskać recenzje i opinie od klientów?

Osadź cyfrowe rozwiązanie do zbierania opinii na swoich lokalnych stronach docelowych, lokalizatorach i aplikacjach mobilnych, aby przechwycić te kluczowe opinie od obecnych klientów. Pozwala to na dzielenie się doświadczeniami konsumentów w sposób organiczny i jest łatwym sposobem na uzyskanie opinii klientów.

 

Użyj usprawnionych narzędzi, aby poprawić jakość obsługi klienta

Gdy zespoły marketingowe traktują priorytetowo zarządzanie doświadczeniami klientów, są w stanie lepiej spotykać się z klientami na każdym etapie zakupów z odpowiednią treścią i informacjami. Dokładne zrozumienie reakcji klientów na różnych etapach, od znalezienia Twojej firmy w wyszukiwarce po promowanie marki po sprzedaży, może zapewnić pozytywne wrażenia i, miejmy nadzieję, stać się stałym klientem i rzecznikiem marki. Podobnie jak w przypadku większości działań marketingowych, podróże klientów zawsze ewoluują i wymagają spójnej analizy i udoskonalania, aby mieć pewność, że spotykasz się z potencjalnymi klientami w najważniejszych momentach.

 

Jednak nie można tego osiągnąć bez odpowiednich narzędzi i technologii. W tym miejscu do gry wchodzą narzędzia obsługi klienta. Rio SEO połączyło się z firmą Forsta, aby wprowadzić zintegrowany zestaw rozwiązań Local Experience (LX), jedyną w branży kompleksową platformę marketingu lokalnego i obsługi klienta dla marek korporacyjnych.